Czytanie na polanie
W maju uczniowie klas 4, 5 oraz 8 wzięli udział w wydarzeniu „Czytanie na polanie”. Wraz z nauczycielem języka polskiego udali się na polanę przy boisku szkolnym, aby wspólnie spędzić czas z książką na świeżym powietrzu.
Każdy uczestnik przyniósł swoją ulubioną lub aktualnie czytaną książkę. Uczniowie z dużym zainteresowaniem czytali wybrane fragmenty oraz dzielili się opiniami na temat przeczytanych utworów. Spotkanie przebiegało w miłej i spokojnej atmosferze, sprzyjającej rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Akcja „Czytanie na polanie” była doskonałą okazją do promowania czytelnictwa, integracji uczniów oraz pokazania, że książkę można czytać nie tylko w klasie czy bibliotece, ale również na łonie natury.
Kinga Nowak














